Microsoft Lisanslama

Microsoft Lisanslama işlemlerinizi biz ve bizim gibi güvenilir Microsoft Partnerler aracılığı ile yapmanızın size bir çok avantajı bulunmaktadır. En doğru lisanslama modelini en uygun koşullarda ve en hızlı şekilde çözmeniz için en etkili yol Microsoft Partnerler ile çalışmanız olacaktır.

Firmamız 2003 senesinden günümüze bir çok devlet kurum ve kuruluşu yanı sıra özel sektörde bulunan müşterilere de doğru lisanslama anlamında yol göstermiştir.

microsoftpartner

Microsoft Lisanslama kapsamında aşağıdaki lisans modelleri geçerlidir.

OEM Lisanslama; Bilgisayarınızı aldığınızda beraberinde gelen lisanslama türüdür. Bilgisayar bağımlıdır. Alt sürüm ve üst sürüm desteği genelde yoktur.

Kutu Lisanslama; Yeni bilgisayar alırken ve/veya var olan bilgisayarlarınızı lisanslama da kullanılan lisans türüdür. Bilgisayar bağımsız özelliği sayesinde bir çok müşteri tarafından tercih edilmektedir.

OPEN Lisanslama; Küçük, Orta ve Büyük firmaların tercih ettiği lisanslama türüdür. Mevcut bilgisayarlarınızı ve/veya yeni alacağınız bilgisayarları lisanslamada kullanılır. Bilgisayar bağımlı olmayan lisanslama türüdür.

Sizler de firmanızın envanter formunu hazırlarken bizlerden danışmanlık hizmeti alabilir, eksik lisanslarınızı bizim aracılığımız ile tamamlayabilirsiniz.

Lisanslama prosedürü olarak, öncelikle eksik lisanslarınız saptanmalı ve buna göre uygun lisanslama modeli belirlenmelidir.